Srovnávací test školních tašek

Velký test školních aktovek a batohů Topgal, Emipo, Herlitz, Hama, Belmil, P+P Karton a Ars Una

Výběr vhodné školní aktovky či batohu není díky široké nabídce na trhu jednoduchý. Mnoho našich zákazníků vybírá školní tašku velmi dlouho. I když rodiče načerpají předem mnoho informací o tom, jak by měla ideální aktovka pro prvňáka vypadat, na prodejně při zkoušení mnohdy zjistí, že jejich předvýběr se vůbec neshodoval s postavou jejich budoucího školáka. V našich recenzích školních batohů a aktovek jsme se Vám snažili usnadnit tuto práci přehledným porovnáním nejdůležitějších vlastností, na které se nás ptáte. Pokud budete mít i nadále o svém výběru pochybnosti, přijďte se svým školákem na naší prodejnu v Praze 8 nebo zavolejte o radu zkušeným rodičům třeťačky a předškoláka (Michala Loudínová, tel. 775 247 296 ). Poradíme dle našich nejlepších schopností.

Pro náš test jsme vybrali reprezentativní modely značek TopgalEmipoHerlitz Midi, Hama, Belmil, P+P Karton a Ars Una. Vybrané aktovky i batohy značky Topgal, Emipo, Herlitz a Hama jsme otestovali na zádech našeho synka - 115cm vysokého a 22kg vážícího 5 letého předškoláka, dobře tedy uvidíte, jak tašky sedí na zádech spíše drobnějšího prvňáčka. Další aktovky, které jsme testovali v roce 2016 (Belmil, P+P Karton, Ars Una, Hama Light), byly zkoušeny na 6 letých dětech našich přátel. Tomáš i Kačka shodně měří 124cm a váží 25kg. Výška i váha odpovidá typickému prvňákovi, který není ani malý, ani velký.

Všechny aktovky i batohy jsme naplnili stejným množstvím pomůcek, které odpovídají přibližnému objemu, které bude dítě potřebovat první tři roky školní docházky. Celkové množství, které jsme vkládali dovnitř školních brašen, odpovídá učivu přibližně 3-4. třídy ZŠ. V prvních dvou ročnících si bohatě vystačíte naplněním malého a velkého boxu na sešity, penálem a boxem na svačinu. Toto množství pojmou všechny námi prodávané školní aktovky i batohy.  Samotné nás překvapilo, jak jsme, přes podobné rozměry porovnávaných aktovek a batohů, dosáhli rozdílných výsledků při vkládání pomůcek do tašek. Na výsledek naší snahy se můžete podívat v jednotlivých recenzích.

Michala a Stanislav Loudínovi

www.dracek.cz

Školní batoh P+P Karton Ergo Junior vs.  Anatomický školní batoh Ars Una

Školní batoh P+P Karton Ergo Junior vs. Anatomický školní batoh Ars Una

V této recenzi jsme si vzali k otestování na první pohled dva identické batohy, které se v roce 2016 objevili na našem...

Aktovky Ars Una a P+P Karton Premium Flexi

Aktovky Ars Una a P+P Karton Premium Flexi

V této recenzi jsme si vzali k otestování čtyři aktovky, které se v roce 2016 objevily na našem trhu a jsou distribuovány...

Recenze - Aktovky Belmil – malé velké překvapení

Recenze - Aktovky Belmil – malé velké překvapení

Belmil je značka srbského původu a její historie sahá až do roku 1965. Malá rodinná firma vyráběla nejdříve kožené...

Aktovky Herlitz recenze - Smart, Midi

Aktovky Herlitz recenze - Smart, Midi

Německá značka  Herlitz  patří mezi kvalitní značky na trhu a jejich školní aktovky jsou jedny z nejoblíbenějších...

Recenze - Aktovky Hama – Mercedes mezi školními aktovkami

Recenze - Aktovky Hama – Mercedes mezi školními aktovkami

Hama je tradiční německou značkou, která je na trhu od roku 1923. Od počátku své existence je synonymem kvality....

Aktovky a batohy Emipo recenze

Aktovky a batohy Emipo recenze

Český výrobce Emipo je jediný producent školních tašek na našem trhu, který realizuje výrobu opravdu na území...

Batohy Topgal  recenze

Batohy Topgal recenze

Pro náš test jsme si vybrali lehounký 2 komorový batoh CHI192 vážící 0,9kg o rozměrech 40x29x20 cm. Batoh se v tomto...

© 2018 Všechna práva vyhrazena, Dráček.cz Vytvořilo Foreveryone