Odrážedla YEDOO - recenze

Yedoo, Intrea, Muff, Davídek, Terezka, kdysi Junior - pod těmito značkami najdete v podstatě jedno shodné odrážedlo lišící se jen barvou a různými distributory. Nehledejte tedy v čem se odrážedla liší, hlavní rozdíl je pouze v ceně.

Rychlá navigace v recenzi - stačí kliknout a jste tam

Yedoo a Muff - rozhodujte se podle ceny a barvy

Odrážedla Yedoo - odlišnosti
Něco málo o značce Yedoo...
Odrážedla Yedoo Čtyřlístek
Sedlo odrážedla Yedoo Čtyřlístek
Gripy odrážedla
Brzdy odrážedla
Hmotnost odrážedla Čtyřlístek
Celkový dojem z odrážedla - odrážedlo Yedoo
Fotogalerie detailů

Yedoo a Muff - rozhodujte se podle ceny a barvy

V našem eshopu prodáváme z výše jmenovaných pouze odrážedla Yedoo a Muff, v podstatě jen kvůli větší barevné škále a kvůli tomu, že  jak distributor Yedoo, tak distributor značky Muff mají často problémy se zásobováním a nikdy není celá nabídka k dispozici, což je velmi nepříjemné. V okamžiku, kdy si zákazník objedná odrážedlo, chce ho hned a čekání i několik týdnů, než bude znovu chybějící barva, není přijatelné. Když není modrá u Yedoo je alespoň u Muffa a naopak. Pokud se chcete rozhodovat, které odrážedlo z výše uvedeného seznamu koupit, tak se směle rozhodujte podle ceny a barvy nebo podle toho, co je zrovna na skladě. Za vyšší cenu vyšší kvalitu nedostanete. Firma Intrea pak pod značkou Yedoo vyrábí nejvíce variant tohoto odrážedla, ale velké rozdíly v nich také nehledejte.

Odrážedla Yedoo - odlišnosti

1. Yedoo Fifty 50 A - odrážedlo bez brzdy

2. Yedoo Fifty 50 B - odrážedlo s brzdou, předchůdce Yedoo Too Too B, od kterého se liší pouze hmotností je o 25dkg těžší (4.1kg), a barevnými kombinacemi - z hlediska užitných vlastností zanedbatelný rozdíl

3. Yedoo Too Too B a  všechny verze edice Čtyřlístek - odrážedlo s brzdou (shodné s Muff, Davídek, Terezka) - bez dorazů kol, nemá hlavové složení řidítek, hmotnost 3.95kg

4. Yedoo Too Too C - odlehčená verze s brzdou (3.7kg), hlavní bonus je ložiskové hlavové složení řidítek s dorazy -  (shodné s Muff Race), má menší sedačku s hliníkovou objímkou

Něco málo o značce Yedoo...

Yedoo je původní česká značka firmy Intrea, pod tímto názvem najdete na trhu odrážedla, koloběžky, dětská kola. Firma je na trhu 13 let a je synonymem kvality a cenové dostupnosti. Posoudit zatím můžu jen odrážedla, na koloběžky se naše děti teprve chystají. To, že se jedná o kvalitní výrobky, mohu však jen potvrdit.

Odrážedla Yedoo Čtyřlístek

Yedoo Čtyřlístek je verze, kterou jsem půjčila našim dětem na vyzkoušení. Odrážedlo je velmi lehké a připomíná kolo se vším všudy.  Délka je stejná jako u JD Bug, tedy 83cm, pro prcka do 4 let  v pohodě, ale vzhledem k tomu, že naše děti měly odrážedlo opravdu v lásce a neradi se s ním loučily, osobně bych preferovala celkovou délku větší  (podrobněji u Azub Fík) pro celkový větší komfort při jízdě.

Sedlo odrážedla Yedoo Čtyřlístek

Sedlo je pohodlné a dostatečně velké, i když vzhledem k malé délce odrážedla působí poněkud mohutně. Má velký rozptyl výškového nasazení 34-46cm. Použijete už od 2 let, výška 46 cm může stačit i 6letému dítku, ale takto velké dítě se na něm bude už cítit velmi stísněně, kvůli malé délce odrážedla. 6 leté dítě bude ale už dávno drandit na kole:-).

Gripy

Gripy na řidítkách: rozměrově akorát pro daný věk dětí, vnitřní prostor pro ruce má 6,5cm, zábrany na vnější straně jsou poměrně robustní, určitě nebude dítěti klouzat ruka dolů a nemusíte se ani bát oděrek při příliš blízkém míjení překážek. Materiál je tvrdší guma, na dotek o něco tužší a méně příjemný materiál, než znám ze svého kola nebo jaký je na Kokua Like a Bike Jumper a Azub Fík. Ale nic, co by mě odradilo od koupě.

Brzda

Na první pohled kvalitní Alu brzda, reklamace zatím nejsou. Chod brzdy je poměrně lehký, myslím, že s ní nebude mít problém ani dvouleté dítě. Dvouleté dítě ale bude nejpíš brzdit nohou, brzdu se naučí používat až později. Jednu drobnou výtku mám k uchycení bowdenu (pro nás laiky – to je ten drát, který vede od brzdy na zadním kole k řidítkům a bez něho by brzda nebrzdila).Bowden je k rámu odrážedla přichycený jen na jednom místě uprostřed a přijde mi zbytečně dlouhý, jak znám svého nešikovného syna, tak by se do něj asi občas zamotal při nastupování či vystupování z odrážedla. Také to může dělat problém při přetočení řidítek např. po odložení na trávu a při opětovném zvedání odrážedla ze země. Druhou drobnou výtku mám k tomu, že konec lanka brzdy, který je vyvedený na zadní kolo a je zakončený oblou hlavičkou, je naprosto zbytečně dlouhý a brnká dítěti o nohu při odrážení. Není to nebezpečné, dítěti to nijak neublíží, ale z mého pohledu je to naprosto zbytečná nedokonalost. A vlastně nevidím důvod, proč se to při výrobě neustřihne tak, aby konec drátku měl 2cm místo nesmyslných 10cm. Sice to nožku jen pošimrá, ale není to zbytečné?

Hmotnost odrážedla Yedoo Čtyřlístek

Nošení: Odrážedlo má 3,95kg, má tedy skoro o 1kg víc než JD Bug, ale rozdíl mezi nesením JD Bug a Yedoo poznáte až při delším pochodu. Na pár kroků je tato hmotnost stále velmi pohodlná. Mohutné sedlo Yedoo lehce znepříjemňuje nesení odrážedla a může vadit při nutnosti přehazování z ruky do ruky a delším nesení, pokud držíte odrážedlo za rám. Ale určitě si najdete svůj způsob, jak Yedoo pohodlně přenášet. Doporučuji dítě nošením odrážedla příliš nerozmazlovat:-)

Na trhu je nově odrážedlo Yedoo Too Too C – jedná se o  typově shodné odrážedlo jako výše popisované, pouze má několik vychytávek, které prodlouží životnost odrážedla a zpříjemní jeho používání. Je to především ložiskové hlavové složení řidítek s dorazy, snížená váha (3,7Kg) a hliníková objímka sedáku. Za pouhých 200Kč navíc získáváte zajisté lepší kvalitu. Ostatní vlastnosti jsou shodné s Yedoo Too Too B a edicí Čtyřlístek.

Celkový dojem z odrážedla

Odrážedla Yedoo jsme dali do nabídky po té,co jsme zjistili, že od dříve nabízených Muffů se v ničem neliší a jsou cenově přijatelnějsí. Odrážedlo bez brzdy stojí 1249Kč, s brzdou 1290Kč (Fifty B, Too Too B) nebo 1390Kč (Čtyřlístek) a vylepšená verze Too Too C – 1489Kč. S ohledem na opravdu nízkou cenu a celkovou kvalitu nemůžete koupí tohoto výrobku prohloupit. Pro dvouleté dítě by bylo mojí první volbou, asi ve verzi Too Too C s hlavovým ložením (více o tomto prvku v recenzi na Azub Fík) pokud kupujete odrážedlo až pro odrostlejšího potomka nebo chcete dlouhodobě používat (více dětí v rodině), doporučuji spíše delší a pro větší dítě tím pohodlnější odrážedlo Azub Fík.

Fotogalerie detailů - odrážedlo Yedoo

Obr.1

Yedoo 1

Obr.2

Yedoo 2

Obr. 3

Yedoo 3

Obr. 4

Yedoo 4

Celkový pohled

Uložení zadního kola. Kvalitní hliníková "V" brzda. Přesahující bowden by mohl být kratší.

Uložení předního kola

Textilní kryt sváru řidítek

Obr.5

Yedoo 5

Obr.6

Yedoo 6

Obr.7

Yedoo 7

Obr.8

Yedoo 8

Řidítka. Šroub objímky řidítek překryt plastovým krytem. Solidní gripy. Na obrázku lacinější verze s uložením řidítek v plastových kroužcích. Hlavové uložení nalezneme u verze Yedoo Too Too C.

Pohodlné sedlo

Nastavení sedlovky. Spodek tyče zaoblen. Plnohodnotná cyklistická brzda.

Vymezení délky chodu brzdové páky řešeno vrutem. Hliníkové seřizování délky bowdenu. Dokonalé vyladění brzdy je velmi snadné.

© 2020 Všechna práva vyhrazena, Dráček.cz Vytvořilo Foreveryone