Odrážedla Kokua Like a Bike Jumper - recenze

Odrážedla Kokua Like a Bike JumperKokua Like a Bike Jumper je mercedesem mezi odrážedly. Bylo o něm napsáno již několik recenzí, proto nebudu ve svém testu příliš podrobná. Odrážedla Kokua jsou odrážedla pro budoucí vášnivé cyklisty, kterým pouhé popojíždění ve standardním tempu nestačí ani v útlém věku a potřebují prvních krůčků něco více. Prohlédněte si přiložené video a další slova nebudete potřebovat. Pokud máte doma podobného ďáblíka, nic jiného než Kokua Like a Bike Jumper ho nemůže uspokojit. Z videa také hned pochopíte, k čemu je dobrá odpružená zadní vidlice.  

Spousty vychytávek, ale bez brzdy...

Odrážedlo Kokua Bike Like a Jumper je super, kromě toho, že se nedá dokoupit brzda, která se např v Anglii dokoupit dá, má toto odrážedlo všechny vychytávky, které si dokážete představit, a které jsem já třeba začala řešit až u 16“ kola. Kokua Like a Bike Jumper je jediné odrážedlo, které má odpružení zadní vidlice, díky hliníkové konstrukci je lehoukné jak pírko, má zarážku proti přetočení řídítek, kterou lze vyjmout po té, co ji dítě nepotřebuje a mohla by mu naopak vadit, má jízdní vlastnosti opravdového kola.

Má kvalitní měkké sedlo a dobré gripy. Hlavové složení řídítek je samozřejmostí, nechybí super pláště s ochranou proti defektu. Délka je stejná jako u Azubu, tedy 89cm a i díky tomu, že Kokua Like a Bike Jumper je opravdu špičkové odrážedlo, si myslím, že tato prodloužená délka, kterou má pouze Azub a Kokua, je pro děti pohodlnější.

Na diskuzích jsem často četla, že dětem na odrážedle Kokua Like a Bike Jumper opravdu chybí brzdy, protože to odrážedlo je stavbou a dokonalostí předurčené pro pořádné řádění zdatných, i když malých sportovců a těm se brzda občas prostě hodí. Dítě, které nepotřebuje na odrážedlu řádit cestou necestou, totiž ani nepotřebuje nutně Kokuu, tomu stačí v pohodě odrážedlo za třetinovou cenu.

Kokua Like a Bike Jumper, i přes svou cenu 4290 Kč, která je díky vysoké kvalitě odrážedla určitě opodstatněná, si své zákazníky zaručeně najde. Můžete - li si investici v této výši bez problému dovolit, není důvod toto odrážedlo Kokua nekoupit. Je fakt skvělé a těžko na něm budete, kromě té brzdy, hledat mouchy. Myslím, že si v cykloobchodě nakonec poradí i s tou brzdou a nějakou vhodnou Vám namontují.

© 2020 Všechna práva vyhrazena, Dráček.cz Vytvořilo Foreveryone